E-İrsaliye

1 Ocak 2018 itibariyle GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından yürürlüğe giren e-İrsaliye sistemi katılması zorunlu olmayan ve firmanın isteğine bağlı olan bir uygulamadır. Dijital irsaliye olan e-İrsaliye baskılı irsaliye olan “Sevk İrsaliyesi” ile eşit hukuki niteliklere sahiptir. En çok kullanılan irsaliye türlerinden “Sevk İrsaliyesi” ve “Taşıma İrsaliyesi” ikilisinden şimdilik sadece “Sevk İrsaliyesi” bu kapsam içerisine alınmıştır.

Genel Özellikler

 • Dijital Dönüşümü Logo e-İrsaliye i Yakalayın
  Dijital Dönüşümü Logo e-İrsaliye i Yakalayın

  Sayfalarca basılan ve ciddi bir operasyonel yük gerektiren kağıt irsaliye dönemi Logo e-İrsaliye ile bitiyor. e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter’den sonra artık irsaliye de dijital ortama geçiyor ve firmalar iş yüklerinden kurtuluyor.

 • Kimler e-İrsaliye Uygulamasına Geçebilir?
  Kimler e-İrsaliye Uygulamasına Geçebilir?

  1 Ocak 2018 itibariyle sermaye ve şahıs şirketlerinin tümü isteğe bağlı olarak bu sistemden faydalanabilir.

 • Kağıt İrsaliye ile e-İrsaliye Arasındaki Fark Nedir?
  Kağıt İrsaliye ile e-İrsaliye Arasındaki Fark Nedir?

  e-İrsaliye, kağıt irsaliye ile tamamen aynı hukuki geçerliliğe sahip olan dijital belgedir. Kağıt irsaliyeden farklı olarak, elektronik sertifika kullanılarak imzalanır, alıcıya iletilir ve elektronik ortamda saklanarak ibraz edilir.

 • Maliyetlerinizi Azaltın
  Maliyetlerinizi Azaltın

  Kağıt, baskı, arşivleme, iş gücü ve dağıtım gibi geleneksel maliyetlerden e-İrsaliye ile kurtulabilir ve şirketinizin karlılığını artırabilirsiniz.

 • Kolay Entegrasyon
  Kolay Entegrasyon

  Firmanızın sektöründen ve karışık süreçlerinden bağımsız olarak e-İrsaliye mevcut yazılımlarınıza ve şirket içi sisteminize kolayca entegre olur.

 • Verilerinizi Güvenle Saklayın
  Verilerinizi Güvenle Saklayın

  e-İrsaliye ile belgelerinizi tamamen dijital ortamda muhafaza eder ve geleneksel yöntemlerden daha güvenli bir sisteme kavuşursunuz.

 • Kolay Ulaşılabilirlik
  Kolay Ulaşılabilirlik

  Dijital ortamda tutulan e-İrsaliye kayıtlarınıza tek tuşla ulaşarak operasyon verimliliğinizi artırabilirsiniz.

 • Çevre Dostu
  Çevre Dostu

  e-İrsaliye, kağıt irsaliye üretiminde yok olan binlerce ağacı kurtararak çevreye katkı sağlar.

 • Yasal Uyumluluk
  Yasal Uyumluluk

  e-İrsaliye, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın güncel mevzuat standartlarına tamamen uyumlu ve entegre olarak çalışır. Olası değişikliklere de hemen uyum sağlaması ile şirketinizin yasal gereklilikleri yerine getirmesine katkıda bulunur.